Przyjdź do nas na rehabilitację.....

AFStowarzyszenie na Rzecz Integracji "PODAJ RĘKĘ" oraz AKADEMIA FITNES Zapraszają osoby niepełnosprawne , które poruszają się przy pomocy wózka inwalidzkiego  na Warsztaty Aktywnej Rehabilitacji. Na początku drogi w nowej roli pewne czynności, aktywne życie lub też samodzielność wydają się być nie dla nas. To błędne myślenie. Uświadomisz sobie, że z wieloma rzeczami, które wydają się, na pierwszy rzut oka niemożliwe: np. życie towarzyskie, samodzielna podróż samochodem, pociągiem, wyprawa na ryby ......poradzisz sobie, jeśli tylko zechcesz.
Życie może stać się prostsze, weselsze a przede wszystkim niezależne.Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu.20 marca 2019r. w H2Ostróg ul.Zamkowa o godzinie:15.30.

Szacuje się, że ok. 3 osoby, każdego dnia ulegają wypadkom, w których doznają urazu kręgosłupa. Konsekwencją bardzo często jest porażenie kończyn. Znaczna część staje się paraplegikami lub tetraplegikami. Skazani pozostają na wózek do końca życia. T jednak wcale nie koniec życia.
Przyczyną tetraplegii są przede wszystkim skoki do wody i wypadki komunikacyjne. Paraplegia zaś bywa skutkiem wypadków komunikacyjnych, w pracy i innych. Jest nas kilkaset tysięcy.
"U podstaw polskiego modelu postępowania z tymi osobami tkwi
przekonanie, że sukces jest wówczas, gdy pacjent zaczyna chodzić. Tymczasem wiadomo, że większość (ok. 90%) nie zaczyna chodzić i trzeba ich po prostu nauczyć, jak mają sobie radzić w życiu na wózku" - cytat: ZAŁOŻENIE AKTYWNEJ REHABILITACJI
REALIZOWANE PRZEZ CENTRUM NIEZALEŻNEGO ŻYCIA W CIECHOCINKU,