Aktualności

Wycieczka do Bielska 13 września

szynInforujemy uczestników wycieczki do Bielska, że wyjazd odbędzie się w niedzielę 13 września jak zwykle z ul. Batorego. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek                        ( obowiązkowo!) lub przyłbic jak ktoś woli. Poniżej program wycieczki.

Program wycieczki do Bielska 13.09.2020

 

7.30 – wyjazd z ul. Batorego w Raciborzu

9.30 – kolej linowa na Szyndzielnię – Armii Krajowej 366

13.00 – 14.00 – Obiad w restauracji – Piastowska 7                   

             (pomidorowa, rolada, modro kapusta, kluski, kompot)

15.00 – Muzeum minerałów – Komorowicka 3

16.00 – Zwiedzanie Bielska – Stare Miasto, pomnik Bolka                    

             i Lolka…

17.00 – 18.00 – Kolacja – Cymiańska 11

18.00 – Wyjazd do domu 

To był już V Bieg bez barier

5 biegW tym roku w niedzielę 6 września już tradycyjnie Stowarzyszenie na rzecz Integracji PODAJ RĘKĘ oraz współorganizatorzy: OSIR-Racibórz, Starostwo Powiatowe Racibórz i Miasto Racibórz zorganizował już V Bieg bez Barier. Wśród konkurencji przewidziano marsz, nordic walking, przejazd wózkiem, marszobieg i styl dowolny. Starty dopasowano na reżimu sanitarnego. Mimo deszczowej pogody, uczestnicy nie zawiedli i licznie przybyli by uczestniczyć. Zapraszamy na fotoreportaż - otwórz

Bon turystyczny

bonturPolski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionych przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku  pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .
Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

V Bieg bez barier

1558789977dsc01890-Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”,Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu serdecznie zapraszają do udziału w  „V Biegu Bez Barier”.

Impreza odbędzie 6 września 2020 r. na stadionie miejskim przy ul. Zamkowej w Raciborzu. Bieg organizowany  jest dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

 

Rejestracja zgłoszeń odbywa się poprzez wysłanie imienia i nazwiska na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub tel. pod nr tel. 693 155 095 lub 734 091 511 do dnia 24.08.2020 r.

Poniżej regulamin: otwórz

 

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu informuje

imagesOd 1 czerwca br. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu wznawia bezpośrednią obsługę klientów w swojej siedzibie przy ul. Gamowskiej 3.Strony przyjmowane będą w dotychczasowych godzinach tj.
- poniedziałek, środa, czwartek  08.30 – 15.00
- wtorek      08.30 – 17.00
- piątek       07.30 – 14.00

Wsparcie finansowe PFRON dla uczestników zawieszonych zajęć rehabilitacyjnych

pfronlogoW ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które na skutek zamknięcia placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie pieniężne.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16. roku życia – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności), których placówki nie działały z powodu pandemii  przez co najmniej 5 kolejnych dni roboczych. W imieniu osób niepełnoletnich oraz ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowicie z wnioskiem mogą wystąpić opiekunowie prawni tych osób. Wsparcie mogą również uzyskać osoby, których niepełnosprawność potwierdzona została orzeczeniem  wydanym przez lekarza orzecznika ZUS. Wnioski można składać od 10 kwietnia do 4 września 2020 r. przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl lub pocztą tradycyjną - wysyłając wniosek do powiatowego centrum pomocy rodzinie lub innej wskazanej przez powiat jednostki organizacyjnej. Ewentualne pytania można zadać konsultantom infolinii PFRON: tel. 517 373 975 (godz. 9.00–20.00) lub tel. 22 581 84 10 wew. 3 (godz. 9.00-15.00) oraz infolinii SOW – tel. 800 889 777 (godz. 9.00-17.00).

Więcej czytaj na stronie PFRON - przejdź

 

Seniorzy w akcji

seniorzywakcjiPGPrzekazujemy Państwu zaproszenie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" do udziału w konkursie „Seniorzy w akcji”, realizowanego w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku - Seniorzy w akcji” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego celem jest uzyskanie dotacji i wsparcia w realizację projektu społecznego.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o przekazanie ww. informacji podmiotom publicznym i niepublicznym, realizującym zadania w niniejszym obszarze na terenie działalności Państwa jednostki w celu ewentualnego wykorzystania.

Więcej szczegółów na stronie: http://seniorzywakcji.pl/

Sieć Życia

sieć-życia-limanowianinKrajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej informuje, że od wielu lat na terenie całego kraju działa Stowarzyszenie ,,Społeczna Krajowa Sieć Ratunkowaˮ, która oferuje nieodpłatne objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych, starszych czy też doświadczających przemocy w rodzinie całodobową pomocą w ramach działania Sieci Życia.

Rozwiązanie to - przycisk Sieci Życia - umożliwia w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy czy napad), poprzez wciśnięcie przycisku, uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy. Daje ono możliwość wezwania pomocy nawet wtedy, gdy dana osoba nie jest w stanie zadzwonić i powiedzieć komu i gdzie udzielenie pomocy jest niezbędne. W ramach Sieci Życia dyżurujący przez całą dobę operatorzy niezwłocznie po otrzymaniu sygnału przekazują wezwanie odpowiednim, do zasygnalizowanego zagrożenia, służbom, które podejmują skuteczną interwencję. Z sieci można korzystać przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Z przycisku Sieci Życia w telefonie korzysta się bezpłatnie. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich. Osobom starszym i niesamodzielnym oferuje się korzystanie z Sieci Życia bez konieczności opłacania dobrowolnych składek członkowskich.

Co należy zrobić, aby bezpłatnie korzystać z działań Stowarzyszenia? Wystarczy wypełnić i wysłać druk zgłoszenia do Sieci Życia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem : www.ratownictwo.org 

lub pod nr tel. 42 6370474