Medal im. ks. Stefana Pieczki

WisniewskiJuż ósmy raz Kapituła Medalu im. ks. Stefana Pieczki przyznała odznaczenia UNITAS IN VERITATE. Medal nadawany jest za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej i społecznej. Przyczynia się do podkreślenia wartości wpisanych w człowieka - zaznaczał organizator uroczystych obchodów nadania tytułu laureata Medalu im. Ks. Stefana Pieczki Ryszard Frączek.
W tym roku Kapituła medalem UNITAS IN VERITATE odznaczyła: siostrrę Antonię oraz panów Piotra Baranowskiego, dr Jaroslava Burdę, Stefana Urbasa i Jerzego Wiśniewskiego.
Laureatom i gościom podczas obchodów towarzyszyły Magdalena Spytek i Kinga Wystub z Kwartetem Bramy Morawskiej kierowanym przez Andrzeja Rosoła, a także zespół Love Story. Dopóki jest w nas iskra nadziei, to jeszcze wszystko może się zmienić.....

Jerzy Wiśniewski urodził się w Ciechanowie. Z wykształcenia jest w księgowym. Pracuje jako referent w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Jest także ławnikiem w Sądzie Rejonowym, prezesem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Podaj Rękę", którego jest także współzałożycielem.


Jerzy Wiśniewski od 23 lat jest niepełnosprawny. Uległ wypadkowi podczas treningu podnoszenia ciężarów, od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo swoich doświadczeń jest osobą optymistycznie nastawioną do życia. Najważniejsza jest dla niego rodzina i człowiek we wszystkich aspektach życia.
Inicjatywy pana Jerzego służą promocji sportu osób niepełnosprawnych, przełamywaniu barier mentalnych w środowisku lokalnym, promocji zachowań prozdrowotnych oraz integracji osób niepełnosprawnych i starszych z resztą społeczeństwa.

Przyznane nagrody są wyrazem uznania dla tych, którzy nie uciekając od współczesności mają odwagę szukać porozumienia, budować pomosty, wykraczać poza stereotypy i przyzwyczajenia.

Kapitułę Medalu im. ks. Stefana Pieczki powołali: Jan Cieślak , Ryszard Frączek, ks. Ginter Kurowski, Janusz Nowak, Jolanta Rabczuk, Roman Wielecki, Czesław Sepioło, Adam Szecówka, ks. Jan Szywalski, ks. Marian Żagan.